O mnie

Buongiorno. Witam Cię bardzo serdecznie w stworzonej przeze mnie wirtualnej, włoskiej przestrzeni, do której bardzo serdecznie Cię zapraszam.

„Choćbyśmy nie wiem co robili, życie i tak układa się samo”. Tak mawia moja babcia. Ja planowałam mieszkać w moim ukochanym Krakowie lub Londynie, a zamieszkałam w Mediolanie i coraz głębiej zapuszczam tutaj korzenie.

Do Lombardii przyjechałam po raz pierwszy na dłużej w ramach wymiany studenckiej w 2007 roku. Od tamtego czasu uczę się języka i kultury. Przyjeżdżałam tutaj wiele razy, na dłużej i krócej i nawet nie zorientowałam się, kiedy zamieszkałam tutaj na stałe.

W mojej internetowej działalności dziele się doświadczeniami i informacjami, które chciałabym, aby ktoś mi przekazał na początku mojej włoskiej przygody. Obalam stereotypy, opowiadam o życiu we Włoszech wśród Włochów, czyli o Italii od kuchni. Pomagam zrozumieć Italię i jej mieszkańców i przyczynić się do świadomych podróży po tym kraju. Jest i będzie bardzo włosko.

Zawodowo zajmuję się finansami i księgowością, a z wykształcenia jestem Panią Inżynier Zarządzania. Uwielbiam koty, mam dwa 😉.